Pożyczka na sprzęt – dobry pomysł!

Gdy potrzebujesz uzyskać, zaktualizować lub wymienić najważniejsze urządzenia biznesowe, takie jak piec w restauracji lub pralka w pralni, finansowanie sprzętu może być odpowiednią odpowiedzią, której szukasz. Pożyczki na sprzęt idealnie nadają się zarówno na start jak i dla rozwijającego się przedsiębiorstwa, zapewniają bowiem szybki dostęp do sprzętu, którego się potrzebuje – aby firma stale się rozwijała. Oto bliższe spojrzenie na pożyczki na sprzęt dla małych firm.

Co to jest pożyczka na sprzęt?

Pożyczki na sprzęt są pożyczkami na zakup sprzętu biznesowego, które są zabezpieczone przez samo wyposażenie. Zamiast zabezpieczyć je przez zabezpieczenie, takie jak dom czy majątek przedsiębiorstwa, używasz przedmiotu, który kupujesz jako zabezpieczenia. Jeśli nie spłacisz pożyczki, kredytodawca po prostu odzyskuje przedmiot – więc nic, co już masz, nie jest zagrożone.

Dlaczego pożyczki na sprzęt tak fajne?

Istnieje wiele powodów, dla których właściciel małego przedsiębiorstwa może uznać za stosowne otrzymanie pożyczki na sprzęt zamiast tradycyjnej, ogólnej pożyczki biznesowej.

Wymagają mniejszej ilości dokumentacji.

Tradycyjne pożyczki biznesowe zwykle wymagają co najmniej dwóch lub trzech lat rentownej działalności. To może sprawić, że będą one niezwykle trudne do pozyskania dla startowych firm, a nawet wielu rozwijających się małych firm. Pożyczkodawcy będą chcieli zobaczyć istotną dokumentację przed rozpatrzeniem wniosku o udzielenie kredytu komercyjnego. Ponieważ pożyczki za sprzęt są zabezpieczone przez sprzęt, który jest finansowany, pożyczkodawcy nie są tak zaniepokojeni historią twojej firmy lub ratingiem kredytowym. Nie potrzebujesz dostarczyć tak wielkiej ilości dokumentacji, aby uzyskać sprzęt, którego potrzebujesz, aby rozpocząć lub rozwijać swoją firmę.

Pozwalają na posiadanie najnowocześniejszych urządzeń.

Jeśli ważny sprzęt biznesowy ulegnie awarii i wymaga kosztownych napraw, pożyczka na sprzęt jest sposobem na zastąpienie go najnowszym modelem. Czy to nie jest to lepsze rozwiązanie niż wydawanie dużej ilości pieniędzy na naprawienie starego przedmiotu, któremu być nie pozostało już wiele lat dobrego funkcjonowania. Trzeba pamiętać, że posiadanie najnowszego sprzętu na pewno pomoże firmie lepiej wyprzedzić konkurencję.

Oszczędzają pieniądze.

Pożyczki na sprzęt zazwyczaj pozwalają finansować od 80 do 100 procent kosztów wyposażenia, często bez zaliczki. Ponadto niektóre firmy zajmujące się finansowaniem sprzętu oferują elastyczne warunki spłaty, które mogą pomóc w maksymalizacji przepływu środków pieniężnych. Możesz na przykład odroczyć pierwszą płatność pożyczki przez 90 dni lub wybrać, czy chcesz dokonywać płatności co miesiąc, co kwartał czy rok. Płatności z tytułu pożyczek sprzętowych mogą być również opodatkowane jako koszty operacyjne.

Otrzymasz natychmiast odpowiedź.

W większości przypadków firmy zajmujące się finansowaniem sprzętu podejmują decyzję o zatwierdzeniu lub odrzuceniu wniosku o pożyczkę w bardzo krótkim czasie.

Brak możliwości komentowania.