Kredyty gotówkowe, a epidemia korona-wirusa

Od kwietnia 2020 roku, nastąpiły, w polskiej bankowości duże zmiany. Weźmy przykładowo pod uwagę kredyty gotówkowe. Otóż obecnie (koniec maja 2020 roku), banki są o wiele mniej chętne do udzielania jakichkolwiek pożyczek. Jest to związane z niepewną sytuacją polskiej oraz światowej gospodarki i przez to możliwością utraty pracy przez kredytobiorców. Dlatego banki udzielają obecnie o wiele mniej kredytów gotówkowych, niż było to jeszcze na początku 2020 roku. Trzeba się z tym liczyć, kiedy ubiegamy się o pożyczkę. Z drugiej strony mocno spadły ceny mieszkań w centrach dużych i średnich miast. Dzięki temu można zainwestować swoje pieniądze w nieruchomości. Pomimo ograniczeń w udzielaniu kredytów przez banki, warto starać się o pożyczkę, ponieważ za takie pieniądze możemy przykładowo wyremontować mieszkanie lub kupić nowy sprzęt RTV i AGD do domu. Wiele osób wydaje również pieniądze z pożyczek gotówkowych na wakacje (obecnie możliwe jedynie te krajowe).

Kredyt gotówkowe – bank, czy parabank ?

W przypadku kiedy potrzebujemy kredytu gotówkowego o niewielkiej sumie (przykładowo 4000 zł), to możemy się udać do parabanku. Takie firmy, oferują pożyczki od ręki i nie ograniczyły w takim stopniu liczby przydzielanych kredytów. Dodatkowo w parabankach jest mniej formalności. Warto przy tym wspomnieć, że parabanki często udzielają pierwszej pożyczki z RRSO wynoszącym 0%. Jest to promocja dla nowych klientów i przykładowo pożyczając 4000 zł, oddajemy również tylko 4000 zł. Minusem takiego rozwiązania jest to, że kredyty gotówkowe w parabankach, musimy zazwyczaj spłacić do dwóch miesięcy. Wszystko zależy od naszych potrzeb, możliwości finansowych oraz tego, jaka jednostka finansowa, będzie chętna do przyznania nam kredytu gotówkowego.

Zobacz także:  Depozyty trzymiesięczne.

Kredyt gotówkowe – stopy procentowe – maj 2020 roku

Obecnie rynek wymaga dużej liczby kredytów, ponieważ społeczeństwo ma problemy z płynnością finansową. Wiele osób traci pracę, a do znalezienia nowej, muszą oni opłacać rachunki, czynsz oraz płacić za jedzenie. Dlatego coraz więcej ludzi będzie zgłaszać zapotrzebowanie na wszelkiego typu pożyczki bankowe. Na koniec maja sytuacja powoli wraca do normy, a więc firmy zaczynają znowu zarabiać. Dlatego można się spodziewać, że również sytuacja w sferze finansowej wróci do normy. Warto pamiętać, że pod koniec maja 2020 roku, rząd po raz trzeci obniżył stopy procentowe. Obecnie wynoszą one 0,1%. Dlatego wszelkiego typu kredyty są obecnie bardzo tanie.

Kredyt gotówkowe – podsumowanie

Aby być na bieżąco z ofertą kredytów gotówkowych, można szukać w internecie informacji na omawiany temat. W sieci istnieją setki blogów, forów oraz stron o tematyce bankowej i parabankowej. Można na nich znaleźć rankingi, porównania, kalkulatory oraz możliwość kontaktu z danym bankiem lub parabankiem. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć najlepszą ofertę na runku, w krótkim czasie.

Brak możliwości komentowania.