Kredyt hipoteczny ? szansa na własne mieszkanie

Kredyt hipoteczny to bardzo dobry sposób na posiadanie własnego mieszkania. Obecnie korzyścią dla zainteresowanych nimi klientów jest także rosnąca ilość banków na rynku, bowiem zwiększająca się konkurencja powoduje coraz większą ilość ofert z coraz dogodniejszymi warunkami dla zaciągających.

Popularność kredytów hipotecznych jest przede wszystkim wynikiem coraz większej ilości ofert na rynku. Banki starając się zwrócić uwagę klientów na swoje propozycje, prześcigają się w oferowaniu takich opcji, które dla zaciągających kredyt będą najkorzystniejsze. To zaś powoduje, że obecnie uzyskanie kredytu jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś, przede wszystkim ze względu na znacznie zminimalizowane formalności i ilość dokumentów. Dzisiaj banki wiele istotnych dla zaciągnięcia kredytu informacji są w stanie uzyskać samodzielnie, korzystając w dużej mierze z Internetu co znacznie skraca czas niezbędny do podjęcia decyzji o uzyskaniu kredytu. Kredyty hipoteczne rozkładane są na wiele lat, jak chodzi o ich spłatę, co powoduje że wysokość raty miesięcznej może być bardzo przystępna dla zaciągających klientów. Szczególnie gdy ktoś wynajmuje mieszkanie, zaciągnięcie kredytu jest dla niego często znacznie lepszą opcją. W wielu przypadkach bowiem koszt wynajmu jest znacznie wyższy niż wysokość raty kredytowej, przy czym kredyt gwarantuje w przeciwieństwie do wynajmu spłacanie własnego mieszkania.

Banki znacznie obniżyły w stosunku do lat ubiegłych wymagania dotyczące wysokości dochodu, umożliwiającego uzyskanie kredytu. Oczywiście to, czy klient uzyska kredyt w interesującej kwocie uzależnione jest od tego, jaka kwota kredytu interesuje klientów oraz na jaki czas miałby on być zaciągnięty. Wprawdzie maksymalny okres czasu, na jaki można zaciągnąć kredyt wynosi zazwyczaj 30 lat, jednak zależy on także o wieku kredytobiorcy. W wielu bankach górna granica wynosi 75 lat, i osoby powyżej tego wieku nie otrzymają kredytu. W sytuacji gdy mowa o okresie spłaty kredytu, banki rozkładają spłatę tak, aby zakończyła się ona nie później niż w momencie skończenia przez kredytobiorcę 75 lat. dlatego jeśli za kredyt decydują się osoby starsze, muszą się liczyć z krótszym okresem spłaty i tym samym z wyższymi ratami miesięcznymi.

Zobacz także:  6 kroków do wybrania dobrego kredytu hipotecznego

Zanim klienci podejmą decyzje dotyczące wyboru oferty konkretnego banku zazwyczaj starannie porównują ze sobą dostępne oferty banków. Ze względu na to, że jest ich na rynku tak wiele często porównanie na własną rękę może sprawiać spore problemy. Klienci często więc korzystają z możliwości takich jak na przykład porównywarki kredytów, które bez problemu można znaleźć w Internecie. Pozwalają one na szybkie porównanie ofert wielu banków, przy czym kryteria porównania są wybierane przez zainteresowaną osobę. Często wystarczy je wybrać z dostępnych list lub można je wpisać samodzielnie, jak na przykład kwotę interesującego kredytu. Lista wyników rozpoczyna się ofertami najlepiej spełniającymi podane przez klienta warunki. Niektóre porównywarki dają także możliwość określenia wysokości raty miesięcznej, jaka klient jest w stanie płacić aby do tego dopasować dostępne możliwości kredytowe.

Brak możliwości komentowania.