Kredyt gotówkowy – co to takiego?

Wprawdzie z kredytów wszyscy korzystamy ale okazuje się, że wiele osób nie do końca wie, czym one są.

Kredytem gotówkowym można nazwać już niską i małoprocentową pożyczkę z banku, którą spłaca się w ratach w określonym i przybliżonym terminie. Kredyt taki ma ustalone odsetki i w pierwszej kolejności się je spłaca a potem dopiero kwotę, którą sobie ustaliliśmy. Kredyt może być o niskiej kwocie gdzie wystarczy sam dowód lub też o wysokiej kwocie gdzie już trzeba przedstawić w banku zaświadczenie o zarobkach z przed ostatnich paru miesięcy i wtedy obliczona nam zostaje nasza zdolność kredytowa i na jaką kwotę kredytu możemy sobie pozwolić na chwilę obecną.

Kredyty gotówkowe są dopasowane idealnie do naszych potrzeb i możemy ponegocjować troszkę jego spłatę. Możemy dostosować swoje raty do swoich potrzeb i do tego jak długo chcemy spłacać zaciągnięty kredyt gotówkowy. Na pierwszej wizycie w banku już można otrzymać kredyt, ale pod warunkiem, że będziemy mieli wszystkie papiery i dowód ze sobą, jeżeli jest to wysoki kredyt. Takie pieniądze możemy przeznaczyć, na co tylko chcemy, dlatego też nie musimy się tłumaczyć przed bankiem, na co je wydamy chyba, że jest to wysoki kredyt hipoteczny, pod który zastawiamy własne mieszkanie czy też dom.

Można zadzwonić sobie na infolinię każdego z banków i dyskretnie dowiedzieć się wszystkiego, co nas czeka przy zawarciu umowy kredytowej z bankiem i jak cała procedura wygląda oraz co trzeba mieć ze sobą żeby to szybko i bezpiecznie załatwić. Możemy też podejść do konkretnego banku i zapytać o wszystko w dziale informacji a przedstawiciel banku nam wszystko dokładnie wytłumaczy i pomoże wybrać nam najlepszą z opcji.

Taka wypłata gotówki przez bank odbywa się przez wypłatę w kasie, przekazem pocztowym lub też przelewem bankowym na nasz rachunek w banku i to ostatnie rozwiązanie jest najbardziej bezpieczne, dlatego też, bo przy większej ilości gotówki można się bać, że coś może się w danym momencie stać z naszymi pieniędzmi, dlatego też trzeba bardzo uważać na złodziei. Gotowe zaświadczenie o dochodach można wydrukować z Internetu i taki wniosek trzeba oddać swojemu pracodawcy. Dzisiaj jednak wiele banków, szczególnie jak chodzi o pożyczki o niższych kwotach, nie chce od klientów zaświadczeń o dochodach, wystarczy im bowiem oświadczenie od klienta, które na pewno ten może złożyć znacznie szybciej niż uzyskać zaświadczenie.

Brak możliwości komentowania.