Jaki kredyt na pilne wydatki?

Jeżeli nie mamy pieniędzy na wydatki, to możemy najpierw uzbierać odpowiednią sumę. Są jednak wydatki, które nie mogą zostać odłożone na później, chociażby takie, jak zakup wyprawki szkolnej dla dziecka, albo sprzętu AGD, który jest bardzo potrzebny, a akurat uległ awarii. Wtedy sensownym rozwiązaniem wydaje się być pożyczenie pieniędzy. Można udać się do rodziny i znajomych, ale można również skorzystać z oferty banków, gdzie znajdziemy kredyty gotówkowe. Warunki ich spłaty oraz koszty kredytu, na które składają się oprocentowanie oraz opłaty manipulacyjne są różne w różnych bankach. Różne są też wymagania, jeżeli chodzi o warunki otrzymania kredytu. Zależy to m.in. od wysokości kredytu, czy też od ustaleń samego banku. W każdym razie trzeba dobrze przejrzeć całą ofertę, aby znaleźć kredyt na najbardziej korzystnych warunkach.

Co zrobić, aby otrzymać kredyt?

Z otrzymaniem kredytu nie zawsze jest oczywiście tak łatwo, jak na przykład z założeniem konta osobistego.  Oczywiście banki starają się uprościć całą procedurę i możliwe jest coraz częściej załatwienie formalności przez internet, ale trzeba też spełniać odpowiednie wymagania, które będą potwierdzeniem tego, że będziemy w stanie spłacić w terminie pożyczona kwot wraz z odsetkami. Ma to na celu ochronę banku, a w zasadzie to również samego klienta przed stratami wynikającymi z niemożności spłacenia kredytu. Zresztą sami przed wzięciem kredytu powinniśmy rozpatrzyć nasze możliwości jego późniejszej spłaty. W zależności od wymagań danego banku oraz od wysokości kredytu (z reguły im wyższa, tym wyższe wymagania) trzeba będzie przedstawić różne dokumenty. Czasem wystarczy tylko oświadczenie o dochodach, zaś w innych przypadkach trzeba będzie dostarczyć zaświadczenie od pracodawcy, zgodę współmałżonka, czy inne zaświadczenia. Różnie wygląda też spraw, jeżeli chodzi o zabezpieczenie kredytu. Najczęściej obecnie kredyty gotówkowe są zabezpieczane wykupieniem odpowiedniego ubezpieczenia, ale może to być również zastaw, czy poręczenie innej osoby.  Trzeba również pamiętać o uregulowaniu wcześniejszych zobowiązań, ponieważ to wpływa na wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy, a bank ma do takich informacji dostęp, gdyż są one gromadzone w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze kredytu?

Ofert dotyczących kredytów gotówkowych jest mnóstwo. Posiadają one różne cechy, które trzeba uwzględnić przy wyborze, aby okazał się ona najkorzystniejszym. Podstawowa cecha to oczywiście oprocentowanie kredytu, na które zależy nie tylko od banku, ale również od wysokości stóp procentowych ustalanych przez NBP, a konkretnie przez Radę Polityki Pieniężnej. To jednak nie cały koszt kredytu, ponieważ należy jeszcze zwrócić uwagę na wysokość opłat manipulacyjnych, czyli tych związanych z procedurami prowadzącymi do otrzymania kredytu. Różne mogą być też warunki spłaty, czyli wysokość rat oraz czas spłaty. Wysokość rat może być stała, albo mogą one być rozłożone w taki sposób, że najpierw płaci się raty większe, a później mniejsze. To zależy już jednak od tego co oferuje sam bank oraz oczywiście od wyboru klienta. Najpierw trzeba jednak dobrze poznać warunki kredytu, żeby móc zdecydować, co będzie się najbardziej opłacać.

Brak możliwości komentowania.