Co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredyty i pożyczki gotówkowe są dzisiaj najpopularniejszym źródłem pozyskania pieniędzy. Polacy zdecydowanie częściej pożyczają pieniądze w banku czy instytucji pozabankowej, niż u rodziny, w zasadzie w dzisiejszych czasach jest to praktycznie niemożliwe. W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje w których nagle potrzebujemy gotówki. Nagła awaria auta lub sprzętu domowego, nagły nieprzewidziany remont mieszkania, a nawet konieczność zaciągnięcia pożyczki na przygotowanie świąt. Takich sytuacji jest mnóstwo.

Kredyt gotówkowy dla każdego – sprawdź

W takiej sytuacji, jeśli nie posiadamy oszczędności, z których możemy skorzystać, decydujemy się na kredyt gotówkowy. Jeśli jest to nasza pierwsza przygoda z tym kredytem, warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z zasadami przyznawania kredytów, a także z tym, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Banki bardzo niechętnie udzielają kredytów osobom bez zdolności kredytowej. A zatem jeśli nigdy nie mieliśmy żadnej pożyczki, kredytu, ani nie kupowaliśmy niczego na raty, dowiedz się odpowiednio wcześniej jak zabrać się za budowanie historii kredytowej.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy może ubiegać się każdy, kto ukończył 18 lat i posiada odpowiednią zdolność kredytową. Następnym krokiem jest analizę zdolności kredytowej którą przeprowadza bank w którym chcemy zaciągnąć kredyt. Najczęściej analiza dzielona jest na dwie części ilościową i jakościową. Analiza ilościowa polega na sprawdzaniu sytuacji finansowej kredytobiorcy, podczas której bank sprawdza: uzyskiwane dochody koszty utrzymania domu, obecne zadłużenie. Analiza jakościowa polega na analizie wszystkich pozostałych aspektów, takich jak: wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, status mieszkaniowy, wykształcenie, staż pracy oraz zawód, a także historię kredytową kredytobiorcy.

Bank pobierze raport z BIK, w celu sprawdzenia naszych zobowiązań oraz tego jak wygląda nasza historia kredytowa. Sprawdzi też, czy wszystkie poprzednie zobowiązania jakie zaciągaliśmy spłacane były terminowo i czy nie posiadamy zaległości większych, niż 30 dni. Jeeli sami nie jesteśmy czegoś pewni sami możemy sprawdzić swoją historię kredytową. Wystarczy, że w Biurze Informacji Kredytowej wygenerujemy dla siebie bezpłatny raport.

Dokumenty potrzebne do zaciągnięcia kredytu gotówkowego

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, potrzebujemy kilku dokumentów.

  • dokumentu potwierdzający naszą tożsamość – na jego podstawie zostaną zweryfikowane nasze dane, a także wiek oraz narodowość. W formularzu kredytowym musimy wpisać dane zgodne z tymi znajdującymi się w dokumencie.
  • zaświadczenia o dochodach – jest ono podstawą do oceny naszej zdolności kredytowej. O zaświadczenie o dochodach musimy zwrócić się do swojego pracodawcy. Jeśli jesteśmy emerytami lub rencistami musimy dokonać potwierdzenia swojego statusu, przedstawiając ostatni odcinek renty lub emerytury.

Brak możliwości komentowania.