Bankowy arbitraż konsumencki – da się z tego czerpać zysk?

Czy naprawdę możliwe jest zarobienie pieniędzy za nich, tak jak śpiewali to Dire Straits w utworze z 1985 roku? Ludzie, którzy korzystają z arbitrażu kart kredytowych, mówią „tak”. Ale czy jest to dobry sposób na pokonanie firm obsługujących karty kredytowe w ich własnej grze, czy tylko ryzykowny sposób na zgromadzenie wysokiego zadłużenia?

Co to jest arbitraż kart kredytowych?

Arbitraż to proces równoczesnego kupowania pojazdu inwestycyjnego po niższych kosztach i sprzedaży go po wyższej cenie, przy jednoczesnym czerpaniu korzyści z różnicy cen. Arbitraż kart kredytowych polega na pożyczaniu pieniędzy od firm obsługujących karty kredytowe, a następnie inwestowaniu tych pieniędzy w instrument oferujący wyższą stopę procentową niż to, za którą płacisz.

Oto, jak to działa: otrzymujesz ofertę od firmy obsługującej karty kredytowe za pośrednictwem poczty obiecującej zero procent lub niskie oprocentowanie w celu przeniesienia salda z istniejącej karty. Wypełniasz papierkową robotę i wyszukujesz jeden z wcześniej wydrukowanych czeków, które firma wysyła z ofertą płatną. Możesz też wypełnić aplikację przez Internet i wyznaczyć miejsce płatności.

Następnie, odrabiasz zadanie domowe, aby znaleźć konto oszczędnościowe o wysokiej wydajności. Stamtąd inwestujesz pieniądze, dokonując co najmniej minimalne płatności co miesiąc i gdy wygasa początkowy okres – wycofaj pieniądze, zapłać należność na karcie i zachowaj różnicę jako zysk.

Ryzyko związane z arbitrażem kart kredytowych

To łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, prawda? W rzeczywistości nie jest to takie proste i może cię kosztować więcej, niż możesz sobie na to pozwolić.

Zwolennicy arbitrażu kart kredytowych wskazują na to, że zerowy procent, czyli niska stopa procentowa, umożliwia konsumentom uzyskanie kapitału po żadnych lub niskich kosztach. A jeśli kredytobiorca spłaca całą kwotę na czas, może wykazać, że jest w stanie zarządzać i spłacać dług, co z kolei może potencjalnie zwiększyć jego zdolność kredytową. Jednak jest kilka kluczowych zagrożeń związanych z korzystaniem z karty kredytowej w celu sfinansowania inwestycji – dlatego ludzie, którzy tradycyjnie dobrze sobie radzą z arbitrażem, to profesjonaliści zajmujący się inwestycjami.

Zobacz także:  Lokaty bankowe - o czym pamiętać?

Brak możliwości komentowania.