6 kroków do wybrania dobrego kredytu hipotecznego

Więc kupujesz dom i potrzebujesz kredytu hipotecznego. Gratulacje! Ale jak wybrać odpowiedniego pożyczkodawcę, który zaoferuje najlepszą ofertę i doskonałą obsługę klienta przy tym największym zakupie twojego życia?

Nie brakuje banków, pożyczkodawców online, brokerów kredytów hipotecznych i innych osób chętnych do złożenia wniosku o pożyczkę. Oto kilka kroków do wyboru najlepszego pożyczkodawcy hipotecznego z zatłoczonego rynku.

Jak znaleźć najlepszego pożyczkodawcę hipotecznego?

  • Krok 1. Ulepsz swój profil kredytowy
  • Krok 2. Zawęź swój budżet
  • Krok 3. Poznaj swoje opcje
  • Krok 4. Porównaj kilku pożyczkodawców
  • Krok 5. Otrzymaj wstępne zatwierdzenie
  • Krok 6. Przeczytaj wszystko co napisane drobnym drukiem

Na długo zanim zaczniesz ubiegać się o kredyty hipoteczne, przeprowadź kontrolę finansową – i napraw swój profil kredytowy, jeśli to konieczne. Oznacza to wyciągnięcie raportów kredytowych – raz na 12 miesięcy masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego z każdego z głównych biur raportowania. Jeśli masz niższy od spodziewanego wynik kredytowy, przejrzyj raporty kredytowe w kontekście błędów, opóźnień w płatnościach, zaległych kont w kolekcjach i wysokich sald.

Spłacanie każdego salda karty kredytowej poniżej 30 procent dostępnej linii kredytowej i dokonywanie płatności na czas to najlepsze sposoby na poprawę wyniku. Oprócz solidnego kredytu pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że możesz poradzić sobie z obecnym zadłużeniem wraz z nową spłatą kredytu hipotecznego, sprawdzając twój stosunek długu do dochodu. Ta formuła dodaje wszystkie Twoje miesięczne długi i dzieli je według miesięcznego dochodu brutto, aby uzyskać procent.

Wielu kredytodawców wymaga wskaźnika zadłużenia do dochodów poniżej 43 procent, chociaż niektóre programy pożyczkowe pozwalają obecnie na maksymalny stosunek do 50 procent. Aby utrzymać swój wskaźnik na optymalnym poziomie, należy unikać zaciągania nowych kredytów lub dokonywania dużych zakupów kartą kredytową przez co najmniej trzy miesiące (lub więcej) przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.

Zobacz także:  Kredyt hipoteczny ? szansa na własne mieszkanie

Krok 2. Zawęź swój budżet

Jasne, chcesz znaleźć właściwą hipotekę, ale będziesz potrzebować tak dobrej obsługi, na jaką tylko możesz sobie pozwolić. Nawet jeśli kwalifikujesz się do określonej kwoty pożyczki, rozsądniej jest wyliczyć miesięczną wypłatę, na którą możesz wygodnie sobie pozwolić.

Kredytodawcy aprobują cię na podstawie twojego dochodu brutto, niespłaconych pożyczek i odnawialnego długu. Jednak w swoich obliczeniach nie uwzględniają innych miesięcznych rachunków, takich jak media, gaz, opieka dzienna, ubezpieczenia lub artykuły spożywcze.

Aby uzyskać dokładniejszy obraz tego, na co Cię stać, należy uwzględnić te miesięczne rachunki wraz z innymi celami finansowymi, takimi jak oszczędzanie na wypadek sytuacji kryzysowych, przejście na emeryturę i studia. Spójrz na swój miesięczny dochód netto (po tym, jak wszystkie rachunki i wydatki na życie zostaną zaspokojone), aby obliczyć, ile należy wydać na spłatę kredytu hipotecznego. W przeciwnym razie ryzykujesz utratą domu.

Brak możliwości komentowania.